ANKARA TURU :)

Uzun bir aradan sonra hepinize selamlar :) Bu ara sırasında ben neler yaptım diye merak edenleriniz için anlatayım. Bizim miniğe oda yapalım sevdasıyla başladığımız boya badana işleri tüm eve sıçrayarak detaylı yaz temizliği ile son buldu. Eh evi temizledik biraz gezelim sevdası başladı. Ankara'ya sevgili eltim Filiz'e (namı değer Filiz'ce lezzetler) ziyarete gittik. 1 hafta boyunca Ankarayı fethettik :)) Bebeler küçük olunca rotamızı ona göre belirledik. Harikalar diyarı, Göksu park, Atlantis, Kızılcahamam gittiğimiz yelerden bazıları. Anıtkabir, Kızılay vs. bu sefer gezemedik. Yediğim içtiğim bana kalsın ben resmettiklerimi anlatayım size:)))

İlk ziyaret durağı harikalar diyarıydı. Çocukluğumuzun tüm çizgi film kahramanları ordaydı. Ancak bizim çocuklar büyüyünce bu parkın değişmesi gerekecek ya da pepe, callıou vs maketler eklememiz gerekecek gibi :)
 
 
 
 
 
İkinci ziyaret durağı Göksu Park'tı. Ankara'nın denizi olmamasının verdiği birşey olsa gerek çok fazla park var ve hepside düzenli ve bakımlı. Göksu parkındaki gölü suni değilmiş. Burada ördeklere ve ağaçlarla kaplı yeşil yola bayıldım.
 
 
Son durağımız Kızılcahamam'dı. Elticiğimin sevgili anne ve babasını ziyaret ettik köyünde. Çocukları saldık yeşilliklere temiz hava depoladık bol bol :)) Açıkçası Ankara'da bu kadar yeşili bir arada göreceğimi düşünmüyordum. Bu arada yazın sıcağında orada üzerimize birşey almadan duramadık serinden.
 
 
 
 
 
İşte böyle arkadaşlar. Bu arada 1 hafta boyunca bize katlanmak zorunda kalan misafirperver ve güler yüzlü elticiğime ve abime buradan birkez daha çok teşekkür ediyorum :)))
 
En kısa zamanda yeni yemek tariflerimle burada olacağım inşaallah....

2 yorum:

FİLİZ'CE dedi ki...

çok güzel anlatmışsın canım..yine gel yine gezelim,resimler de çok güzel çıkmışlar..öpüyorum ..yeni tariflerini bekliyorum..hoşçakal..

BAL ANNE dedi ki...

selamm
bir ankaralı olarak beğendim yazınızı tekrar bekleriz efem....
annebaldan sevgiler....