LALELERİM, MOR SÜMBÜLÜM VE HEDİYE ÇİÇEĞİM :))


 
Daha önceden çiçek ve toprak aşkımla ilgili yazımı burada yazmıştım. Kasım ayı başlarında ektiğim çiçek soğanlarım artık çiçek vermeye başladı. Hepsini aynı anda ekmeme rağmen farklı zamanlarda çiçek açmalarıda enteresan...
 
 
Lale Ekimi
Lalelerimi ekerken saksının dibine 5 cm toprak döktüm. Üzerine lale soğanlarımı yerleştirip, 5-10 cm kalınlığında toprakla örttüm. Haftada iki gün suladım. Kırmızı olanı on gün önce çiçek açtı. Diğer ikisinde de bir hareketlenme var ama ne zaman açar bilemiyorum.
 
Yandaki sümbülüm ektiğim üç soğandan ikincisi. İlki pembe açmıştı. Bu da benim rengim açtı yani morrr :)))Son çiçeğimi ben ekmedim ama gözüm gibi bakacağım. Bir dostumdan Doğum günümde geldi. Çok duygulandım..İnsanın dostları olmalı hayatta... İçindeki çığlıkları duyabilecek...Onu ofisime karşıma koydum canım sıkıldıkça bakıp dertleşeyim diye...

Bu arada ben bir yaş daha yaşlandım. Amaaan yaşın önemi yok, yaşı nasıl yaşadığın önemli olan :)))
 

5 yorum:

nilgün ilgün dedi ki...

Mutlu yaşlar öncelikle:)) Bahar küçücük saksılarına uğramış. Bunca karanlığın içinde, ne güzel görüntüler. Sevgiyle kal.:) Tahacığımı öp lütfen:)

BAL TATLISI dedi ki...

Öncelikle yeni yaşın sağlıklı mutlulu ve huzurlu geçirmeni diliyorum.
İnsanın en büyük zenginliçi sessiz çığlıklarını yüreğinde kopan fırtınaları ve tüm mutluluklarını paylaşacağı dost veya dostlara sahip olmasıdır senin adına sevindim.
Y ben bu toprak işine hayranım pazardan aldığım taze soğanların kök kısımlarını saksıdaki toprağa soku veriyorum bir güzel yeşeriyorlar abartısız her gün onlara bakıyorum biraz daha büyüdülermi diye seviyor kunuşuyorum o denli yani.
lalen ve sümbülün harika çok mu uzun yazdım ne :)

NURCAN GÜRSOY dedi ki...

Teşekkür ederim Nilgün ablacığım :)) Hep balkonda oturup çiçekleri izleyesim geliyor. Tabiki öperim :))

NURCAN GÜRSOY dedi ki...

Çok teşekkür ederim bal tatlısı :)) Evet çok şükür ki bir dostum var o da bana yetiyor.Bende çiçek faslından sonra domates ekeceğim bakalım onlar nasıl olacak :))

Dostbahcesindenlezzetler dedi ki...

Nice senelere diyorum:) laler de ne guzeller saksilarda ..sevgiler