BURSA TURU


İstanbul'da bir yerden bir yere gitmenin işkence olduğu günlerde dostlarla bir bursa turu gerçekleştirdik. Çoluk çombalak Bursa'nın altını üstüne getirdik. 

Turumuza ilk cumalıkızık köyü ile başladık. Rengarenk evleri ve taşlı sokakları ile görülmeye değer. 

Cumalıkızık
Cumalıkızık, Türkiye'nin Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalle. Uludağ'ın kuzey eteklerinde kurulmuş beş Kızık köyünden biridir. 2000'de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Cumalıkızık, 2014'te Bursa ile birlikte Dünya Mirası olarak tescil edildi.

İkinci durağımız Ulu çınar. Gölgesinde kahvaltı etmeden olmazdı :))

Ulu Çınar
Ardından google ve sosyal medyada resimleri yer alan gölyazı ilçesini görmeden olmazdı. Güzel bir köy. Hele de gözlememiz yanımızda açılıp ayranla içince daha güzel oldu :)

Gölyazı
Tabii ki gezdiklerimiz bununla sınırlı değildi. Mesela birbirinden güzel ipek eşyaların satıldığı koza Hanı'da talan ettik. Fakat resimlememişiz. Eşsiz bursa manzarasını görebileceğimiz bir yere gittik. Tabiki İskender yemeden gelmedik. :)

Bursa favori şehrimizsin en kısa zamanda geleceğiz yine inşallah :))

Hepinizin kurban bayramını kutluyor; sağlıklı, mutlu, huzurlu ve tüm sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum.

1 yorum:

Siyah kuğu dedi ki...

Resimlere baktıkça içim açıldı bu sene ben tatile çıkamadım ve bunu kötü etkiledi üzerimdeki negatiflikleri atamadım:( Sevgiler güzel bir bayram dilerim.