ULUDAĞ

 
Bu sıralar tatile o kadar ihtiyacım var ki...

Resimlere bakarken geçen sene gittiğim Uludağ'da çektiğim fotoğrafları gördüm. Belki benim gibi tatile ihtiyacı olan arkadaşlar vardır resimlere bakıp içi açılsın istedim :)) 

Bursa'dan 45 dk. - 1 saat arası yolculuk yaparak çıkıyorsunuz Uludağ'a. Soğuğu km km hissetmeye başlıyorsunuz yani. (Yol üzerinde sucuk ekmek yemeyi unutmayın:)) Birçok otel var konaklayabileceğiniz. Ancak hafta sonu gidiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Çok kalabalık.
 
İlk gittiğimiz gün tipi olmasına rağmen ertesi gün açan güneş ile her taraf muhteşem bir güzelliğe büründü.  
 
Bursa eşsiz güzelliklerin olduğu bir yer. Görmeniz gereken bir çok yer olmasına rağmen bizim süre kısıtlı olduğundan çok gezemedik. Başka sefer inşaallah.

Ancak yolumuzun üzerinde yer alan doğu çınarına uğramadan olmazdı.. Bizim gibi gezmek için zamanınız olmasa da, Uludağ yolu üzerinde İnkaya köyünde bulunan, yaşı 600' ün üzerinde olan Doğu Çınar'ını mutlaka görün derim.


Bir de unutmadan, Bursa'ya gidip İskender yemeden dönmeyin sakın :)))
2 yorum:

muko dedi ki...

yıllardır bursaya gider gelirim ama bir kez bile uludağa gitmek kısmet olmadı

gitmek isteğimi perçinlediniz yahu :)

sevgilerleee

Adsız dedi ki...

Merhabalar,
Blogunuza internette yemek tarifleri ararken rastladım. Öncelikle çok tebrik ediyorum, blogunuzu inceledim, tarifleriniz hem çok leziz, hem de yapımı gayet kolay görünüyor. :) Uygun bir zamanınızda yeni açılan yemek tarifleri arama motorumuz Tarifbul‘a bir göz atabilirseniz çok sevinirim. İsterseniz siz de En İyi Tarif Blogları kısmımızda tariflerinizi sergileyebilirsiniz. Merak ettiklerinize SSS’den bakabilir veya bana mail atabilirsiniz. Görüşmek dileğiyle.